Deska barlinecka
najniższe cenyPanele podłogowe Pergo
wyprzedaż 2013Białe listwy podłogowe
do paneli i parkietu
Panele Balterio
dobre promocje
Panele winylowe
VILIGNO - odporne na wilgoć

Panele winylowe Quick-Step - Flex Vinyl i Alpha Vinyl

W naszym sklepie znajdziecie Państwo elastyczne jak i sztywne panele winylowe firmy Quick step.

Te pierwsze (Flex Vinyl) występują w wersji : klejonej do posadzki oraz bezklejowej, na klik. Cechuje je komfort użytkowania. Elastyczne podłogi winylowe są ciche, miękkie i ciepłe. Najnowsza generacja winyli Quickstep to sztywne podłogi winylowe (Alpha Vinyl). O nich napiszemy więcej.

Główną różnicą pomiędzy klasycznymi panelami winylowymi (elastycznymi), a sztywnymi polega na konstrukcji paneli. Sztywne podłogi Alpha Vinyl zbudowane są na twardym rdzeniu PCV z włóknem szklanym, który wzmacnia panel. Dużą zaletą paneli winylowych ze wzmocnionym rdzeniem jest to, że mogą być one układane bez listew dylatacyjnych pomiędzy pomieszczeniami (w domach o powierzchni do 169m2 – tj.13m x 13m). Dzięki temu możemy uzyskać jednolitą podłogę na całej powierzchni domu. Sztywne panele winylowe Alpha Vinyl mają jeszcze jedną zaletę – mają mniej rygorystyczne wymagania, co do równości posadzki niż klasyczne, elastyczne winyle. Obowiązują tu takie same wymogi jak przy panelach laminowanych HDF, co oznacza, że dopuszcza się nierówności posadzki rzędu 4mm / na długości 2 metrów. Pozwala to, w większości przypadków, uniknąć przygotowania podłoża przed montażem (tj. wylewania wylewki samopoziomującej). Należy jednak pamiętać o użyciu specjalnego podkładu pod podłogi winylowe (podkład od podłóg laminowanych nie jest odpowiedni !). Rekomendujemy zastosowanie podkładu kwarcowego Quickstep „Heat”. Możemy też zastosować panele Alpha Vinyl z fabrycznie zintegrowanym podkładem (podklejonym pod panel). Montaż paneli ze zintegrowanym z podkładem jest jeszcze szybszy i prostszy, a redukcja pogłosu kroków - od podłogi - wyśmienita. Grubość paneli (razem z podkładem) wynosi 5mm. .

Sztywne panele winylowe Quickstep’a posiadają najlepszą klasę użytkową oznaczoną jako 33. Są bardziej odporne na uderzenia i wahania temperatur, w odróżnieniu od zwykłych elastycznych płytek LVT. Wykończone są one warstwą poliuretanu. Gdzie w przypadku Alfa Vinyl zastosowano zaawansowane technologie - między innymi, domieszkę twardego korundu. Wszystko to zwiększa odporność na zarysowania i zaplamienia.

Podłoga Alpha Vinyl jest niezwykle praktyczna. Jest 100% wodoodporna, wyróżnia się z pośród innych winyli tym, że posiada również wodoszczelny system zatrzaskowy ! Po za typowymi pomieszczeniami panele winylowe Alpha Vinyl możemy zamontować np. w kuchni i innych pomieszczeniach, gdzie panele mogą być narażone na rozlanie wody. W przypadku łazienek należy pamiętać o uszczelnieniu szpar dylatacyjnych przy ścianach, aby woda nie dostała się przez nie pod podłogę. Pamiętajmy jednak, że panele winylowe nie mogą być montowane w miejscach z wbudowanymi odpływami, takimi jak prysznice i w miejscach narażonych na działanie bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur (np. sauna, weranda, pomieszczenia nieogrzewane).

Panele Alfa Winyl mogą być układane na posadzkach z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym, przy większości standardowych systemów grzewczych zatopionych w wylewce. W przypadku foli grzewczych występują ograniczenia. Dystrybucja ciepła powinna być zawsze równomierna, jednorodna i bez nagłych zmian temperatur. Pamiętajmy też, że przez „niskotemperaturowe” ogrzewanie podłogowe rozumie się systemy rozgrzewające podłogę do maksymalnie 27 st C (temperatura mierzona na powierzchni zamontowanej podłogi).

Na koniec należy zaznaczyć, że panele winylowe od Quickstepa są bezpieczne. Nie obecne są tu substancje rakotwórcze czy mutagenne, panele są bezwonne, a proces produkcji odbywa się bez dodawania formaldehydu.

Firma WNĘTRZA Z KLASĄ z Kalisza jest dystrybutorem parkietu panelowego firmy Quick-Step.

Zapraszamy do naszego sklepu w Kaliszu.