Deska barlinecka
najniższe cenyPanele podłogowe Pergo
wyprzedaż 2013Białe listwy podłogowe
do paneli i parkietu
Panele Balterio
dobre promocje
Panele winylowe
VILIGNO - odporne na wilgoć

deski NOLIMITS vs deska lita

Deski "No Limits" od Baltic wood

Długowieczne, na ogrzewanie podłogowe
- wymagane klejenie do podłoża

Deski 3-warstwowe No Limits marki Baltic wood posiadają ultra-grubą warstwę użytkową drewna o grubości 6,6mm i stanowią poważną alternatywę dla desek litych, które posiadają warstwę użytkową ok. 5-8mm.

Deska „No Limits” łączy w sobie wszystkie zalety podłóg warstwowych i jednocześnie wznosi się na wyższy poziom z racji grubej warstwy wierzchniej, która rzutuje na możliwości w zakresie, ewentualnej, przyszłej renowacji podłogi. Wierzchnia warstwa użytkowa deski „No Limits” posiada grubość zbliżoną do deski litej, gdzie grubość mierzona od powierzchni do pióra deski wynosi 5-8mm (w zależności od grubości całkowitej podłogi). W związku z powyższym deska ta pozwoli na jej wielokrotną renowację w przyszłości.

Jednocześnie podłoga No Limits dzięki swojej warstwowej konstrukcji bierze górę nad deską litą, w aspekcie stabilności wymiarowej. Deska lita, która posiada jednolitą budowę jest bardziej wrażliwa na zmiany temperatury i wilgotności. Podczas spadków wilgotności powietrza deska lita zsycha się po szerokości, a w przypadku deski warstwowej krzyżowo ułożone warstwy drewna znacznie ograniczają jej „pracę” – niższy współczynnik skurczu i rozkurczu (nawet o 70%). W praktyce oznacza to dużo większą stabilność desek No Limits (podczas niekorzystnie niskiej wilgotności deska zeschnie się znaczniej mniej – dużo mniejsze ryzyko powstania szpar między deskami).

Drewno na ogrzewanie podłogowe
Deski warstwowe (w przeciwieństwie do desek litych) są polecane na ogrzewanie podłogowe. Ich konstrukcja i stosunkowo nieduża grubość całkowita -14,6mm (w przypadku deski No Limits marki Baltic Wood) powoduje, że przewodzą one ciepło i mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

Deski trój-warstwowe No Limits należy kleić do podłoża (tak jak deski lite), mają one natomiast fabrycznie wykończoną warstwę licową (są zaolejowane lub polakierowane), dzięki czemu nie trzeba ich dodatkowo szlifować i lakierować po ułożeniu.

Firma WNĘTRZA Z KLASĄ z Kalisza jest dystrybutorem deski podłogowej No-Limits firmy Baltic wood S.A.

Zapraszamy do naszego sklepu w Kaliszu.

deska podłogowa by Baltic wood